niedziela, 19 lipca 2015

7 prostych kroków do zostania minimalistą

1. Zacznij czytać minimalistyczne książki, zacznij naśladować styl życia ich autorów, ponieważ Twoje życie, siłą rzeczy, jeszcze nie jest tak inspirujące jak ludzi, którzy przetarli już szlak. Weź przykład z minimalistów których widzisz w TV, na konferencjach, w prasie. Nie martw się - wkrótce im dorównasz.

2. Załóż konto na FB oraz Instagramie, ustaw sobie minimalistyczną tapetę i avatar. Poświęcaj czas na śledzenie grup i profili innych minimalistów. Tak możesz zbliżyć się do grupy i zyskać akceptację.


3. Wyrzuć wszystkie stare rzeczy i zacznij od nowa, nawet jeśli stare rzeczy są użyteczne nie żałuj – ta filozofia wymaga poświęceń. Zorientuj się, które marki pasują do minimalizmu i są modne w tym gronie. Nie żałuj pieniędzy – jakość kosztuje.


4. Zorientuj się które kluby sportowe, lokale i miejsca są odwiedzane przez minimalistów i staraj się tam przebywać. Zorientuj się co jest teraz modne jeśli chodzi o podróże. Romantyczny weekend w Kopenhadze czy modny hotel w Bieszczadach? Bądź na fali.


5. Postaraj się poznać jakiegoś minimalistę lub minimalistkę w realu i staraj się go/ją naśladować. Ktoś kto ma dłuższy staż wie lepiej. To najłatwiejszy sposób na szybki akces do minimalistycznej ekipy.


6. Punkt dyżurny wyposażenie i sprzęt. Koniecznie zmień wystrój swojego pokoju/mieszkania na bardziej minimalistyczny, otoczenie inspiruje, mała wskazówka – biel jest zawsze modna. A co z Twoim laptopem i smartfonem. Zorientuj się, która marka jest modna w naszym gronie i kup ją. Drogo!? Od czego są zakupy na raty!


7. Uzmysłów sobie, że wszystkie podane wcześniej podpunkty są totalną bzdurą i nie uczynią cię minimalistą, nie uszczęśliwią i nie zmienią Twojego życia na lepsze. Twoje życie już jest dobre – bo jest Twoje, a Twoje przemyślenia minimalistyczne są najlepsze, bo są Twoje. Zamiast czytać książki o minimalizmie poświęć czas bliskim. Zamiast latać po zakupach – odpocznij sobie. Zamiast wydawać – oszczędzaj. Bywaj tam gdzie chcesz i nie naśladuj nikogo, bo dla mnie jesteś najlepszy/a jako Ty, a nie inna osoba.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA! Wszelkie komentarze wyglądające na reklamę oraz zawierające linki komercyjne zostaną skasowane!