wtorek, 23 czerwca 2015

Nowe auto ubezpiecz już w salonie

Samochód: używany czy nowy? Przed takim dylematem stoją wszyscy, którzy podjęli decyzję o zakupie auta. Pierwszy wariant kusi niższą ceną, natomiast przy wyborze modelu z salonu jesteśmy spokojni o jego stan techniczny i przebieg. Jest to jednak odczuwalny wydatek, dlatego warto ubezpieczyć nowy nabytek na wypadek zdarzeń losowych.

Ubezpiecz nowy samochód już w salonie!

Ubezpieczenie nowego samochodu z salonu można zakupić już u dealera przy wyborze auta. Proponowane przez dealera pakiety zazwyczaj zawierają znacznie niższe stawki w pierwszym roku trwania polisy, którą można przedłużyć. Klienci chętnie wykupują kontynuację ubezpieczenia u dealera, ponieważ mają częsty kontakt z dobrze już sobie znanymi pracownikami salonu - ze względu na serwis gwarancyjny. Oferta ubezpieczenia jest zazwyczaj przygotowywana wspólnie z marką samochodową, dlatego cechuje się konkurencyjnością i jest zróżnicowana.

Ubezpieczenie OC

W Polsce właściciele samochodów są zobligowani do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. Umowa polisy powinna być zawarta najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu lub wygaśnięcia poprzedniej umowy. Już przy zakupie auta u dealera możemy poprosićmo przedstawienie oferty. Tego typu ubezpieczenie komunikacyjne chroni właściciela samochodu przed finansowymi konsekwencjami szkód powstałych z jego winy w związku z korzystaniem z auta, przykładowo: wskutek kolizji lub wypadku drogowego. Należy mieć na uwadze, że OC nie zapewnia sfinansowania naprawy pojazdu, którego kierowca ponosi winę za zdarzenie drogowe. Taki zakres ochrony zawiera dodatkowa oferta firm ubezpieczeniowych, w której znajdziemy m.in. ubezpieczenie Autocasco (AC) i Assistance. Uchronią one portfel klienta przed niespodziewanymi wydatkami. 

 

Ubezpieczenie AC

Wykupienie tego rodzaju polisy jest decyzją dobrowolną. Warto je jednak posiadać, ponieważ zapewnia rekompensatę finansową przy kradzieży auta, jego elementów czy wyposażenia (nawigacja satelitarna, radio). Firma ubezpieczeniowa pokrywa koszty naprawy samochodu powstałe wskutek:
  • wypadku drogowego, którego sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia albo jest nim właściciel auta,
  • zderzeń z budynkami, zwierzętami, drzewami bądź innymi przedmiotami,
  • działań sił przyrody i innych zdarzeń losowych (huragan, pożar itp.).
Zakres świadczeń to wynik indywidualnych ustaleń z ubezpieczycielem podczas podpisywania umowy. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na obszar, który zostanie objęty polisą: umowa może objąć terytorium Polski bądź Europy – zależy to oczekiwań klienta i wewnętrznych regulacji w firmie ubezpieczeniowej. Ponadto, jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup ubezpieczenia Autocasco, musimy zamontować w swoim samochodzie wymagane przez ubezpieczyciela urządzenia zabezpieczające przed kradzieżą.
Zakup samochodu to duży wydatek dla domowego budżetu, szczególnie gdy jest to auto nowe. Warto więc je zabezpieczyć przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. Można to zrobić od razu przy zakupie i wyjechać z salonu nie tylko nowym, ale także ubezpieczonym pojazdem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA! Wszelkie komentarze wyglądające na reklamę oraz zawierające linki komercyjne zostaną skasowane!