sobota, 3 sierpnia 2013

Prześwietlam ranking kantorów internetowych StrefaWalut.pl

Witam serdecznie - prezentuję dziś zapowiadany post promocyjny i jednocześnie dziękuję reklamodawcy za wsparcie bloga Realny Minimalizm. Reklama skromna, w dobrym guście i jednocześnie prezentująca wartościowe informacje dla czytelnika jest tym do czego staram się dążyć... zapraszam...


Osoby korzystające z kantorów internetowych mogły już się kiedyś natknąć na porównywarkę strefawalut.pl. Postanowiłem przyjrzeć się jej z bliska i ocenić.
Idea strony jest prosta - jak każda porównywarka ma na celu zebrać w jednym miejscu wszystkie oferty i umożliwić ich porównanie. Gdybyśmy chcieli zrobić to samemu, to musielibyśmy poświęcić dużo czasu. Co więcej, przy porównywaniu kantorów internetowych prawdopodobnie nie dalibyśmy rady zrobić tego w jednym momencie gdyż kursy walut zmieniają się co chwila. Jednym słowem, lepiej skorzystać z gotowego produktu, który to robi za nas to czemu nie skorzystać.
Krótko o kantorach internetowych.
Na Polskim rynku jest mnóstwo kantorów internetowych, a ich największymi klientami są kredytobiorcy hipoteczni w walutach obcych, firmy handlujące z zagranicą, turyści i emigranci zarobkowi. Do korzystania z kantoru internetowego wymagane są dwa rachunki bankowe: jeden złotówkowy, a drugi w dowolnej walucie. Pomiędzy tymi rachunkami dochodzi do wymiany, którą sami zlecamy po założeniu konta, a reszta dzieje się już automatycznie. Wymiana w kantorze online jest znacznie tańsza niż w banku i jest też taniej niż w kantorach stacjonarnych. Jedyne wady to potrzeba posiadania konta walutowego i nie można wypłacać gotówki, jeżeli potrzebujemy ją na przykład na wczasy.
Porównywarka kantorów internetowych strefawalut.pl
Strefa Walut to przede wszystkim tabela pokazująca aktualne kursy w kantorach internetowych wraz z opłatami za przelewy w danych bankach. Sposób działania jest dziecinnie prosty: wpisujemy interesującą nas kwotę wymiany, wybieramy walutę i rodzaj transakcji (kupno, sprzedaż), wskazujemy bank w którym mamy konto i naciskamy „Oblicz”. W efekcie otrzymujemy tabelę posortowaną od najkorzystniejszej oferty. Bardzo przydatna porównywarka, która naprawdę ułatwia pracę. Poniżej zamieszczam screen strony głównej i wspomnianej tabelki.

W tabeli kursowej znajdują się również promocje niektórych kantorów, co może być zaletą lub wadą:
- zaletą, ponieważ mamy możliwość skorzystania z promocji, aktualnie promocje na stronie dotyczą tylko nowych klientów,
- wadą, ponieważ promocje mogą w pierwszym momencie nieznacznie wprowadzać w błąd osoby, które nie spostrzegą dość dużego czerwonego przycisku „Promocja” i nie przeczytają warunków pod tabelą. No cóż, twórcy strony też muszą jakoś zarabiać.
Poza tym, strona jest mocno dopracowana i oprócz tabeli kursów, w innej zakładce http://strefawalut.pl/wizytowki porównano inne kryteria, które mogą mieć wpływ na wybór przez nas e-kantoru. Dzięki temu możemy na przykład szybko przefiltrować jaki kapitał zakładowy ma dany kantor internetowy oraz od ilu lat jest na rynku, czy też przyjrzeć się innym dodatkowym ofertą kantorów, np. możliwość zlecenia stałego wymiany walut czy przelewów na konta osób trzecich lub za granicę.
Dalej, można wejść na wizytówkę danego kantoru internetowego, gdzie każdy z kantorów został szczegółowo opisany z osobna. Moim zdaniem na uwagę zasługuje tam w szczególności „wyciąg z regulaminu”. Strefawalut podaje w nim najbardziej newralgiczne zapisy z regulaminów kantorów. Na dole wizytówki można również zagłosować a także przeczytać opinie innych użytkowników lub dodać samemu komentarz o danym kantorze.
Podsumowując, strefawalut zrobiła na mnie dobre wrażenie. Widać, że strona jeszcze bardziej się rozwija. Powyżej odniosłem się tylko do kwestii kantorów internetowych ale należałoby jeszcze dodać, że na stronie mamy również katalog kantorów stacjonarnych w Polsce oraz regularnie są publikowane artykuły walutowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA! Wszelkie komentarze wyglądające na reklamę oraz zawierające linki komercyjne zostaną skasowane!