środa, 9 stycznia 2013

Mały biały domek... biuro w ogrodzie.


Jaki jest sekret "małego białego domku"? Myślę, że sekretem jest przestrzeń naokoło. Jesteśmy w stanie wytrzymać w relatywnie niewielkiej przestrzeni, jeśli zrekompensuje to nam możliwość ciągłego korzystania z ogrodu, werandy, itp...

Ta sama przestrzeń w miejskim blokowisku czy w biurowcu byłaby przeraźliwie mała.


W takim "garden office" natomiast, ogromne przeszklenia, duży taras, chyba przestrzenią przewyższający domek ogrodowy oraz przestrzeń otoczenia zrekompensuje nam niewygody.

Taki mały domek - osobną od głównego zabudowania pracownię wyobrażam sobie w mojej przyszłej rezydencji. Pisałem już o tym w cyklach artykułów na blogu głównym.

Fajny pomysł - no nie?

4 komentarze:

 1. Pomysł rewelka. Mi po głowie chodzi właśnie coś takiego jak wolno stojący domek w gabarytach małego mieszkania. Mała przestrzeń to mniejsze koszta, mniejsza powierzchnia do ogrzania, małe koszta powstania, i z kawałkiem ziemi możliwość rozbudowy w przyszłości. W takim przypadku też przestrzeń posesji zrekompensuje mały domek. Będzie gdzie auto postawić, gdzie się zrelaksować, nie będzie sąsiada i granie na gitarce w nocy nikomu nie zawadzi. O ile problemem może być ziemia (w moim przypadku w rodzinie ziemia jest ale w mniej atrakcyjnym miejscu) to budowa małego domku może być mniejsza niż zakupu kawalerki. A swoje podwórko to jednak to co tygryski lubią najbardziej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mniejsza = mniej kosztowna (ah te nocne wieczory)

   Usuń
  2. podobne rzeczy nam chodza po glowie, ale u mnie to jedna z alternatyw, moja sytuacja zyciowa jest bardziej zlożona, i nawet nie wiem gdzie będę mieszkał za pół roku :)

   co tu mowic o budowie domku :)

   Usuń
 2. Ogólnie w przyszłości też nie chciałbym jakoś specjalnie zarzucać kotwicy w jednym miejscu, ale wszystko wyjdzie w praniu. :)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA! Wszelkie komentarze wyglądające na reklamę oraz zawierające linki komercyjne zostaną skasowane!