poniedziałek, 17 grudnia 2012

Prezenty na Święta - problem minimalisty.

Prezenty dla takich osób jak ja to nie jest atut Świąt, jest to niestety udręka. Robić zakupy w sposób umiarkowany i rozsądny lubię, co wiedzą wszyscy czytelnicy, nurkować w rozgorączkowanym przepychającym się tłumie w centrach handlowych nienawidzę.

Nie lubię przepychać się przez podekscytowany tłum w otoczeniu upstrzonym do granic przyzwoitości mikołajami i choinkami zalanym głośnym rzępoleniem pseudo-kolędowym (najczęściej trzeciego sorta, słabymi a nawet agresywnymi wykonaniami anglojęzycznymi, uff głowa pęka).

I weź tu skup się na kupieniu czegoś sensownego, co jeszcze się akurat spodoba obdarowanemu. To kupowanie na siłę, bo trzeba i wypada, a nie przyjemność.Święta zostały skomercjalizowane do granic przyzwoitości, a z drugiej strony wszyscy już mają wszystko. Dosłownie i w przenośni.

W mojej szeroko pojętej rodzinie naprawdę kupienie wszystkim prezentów, które by im odpowiadały było wielka zagadką logiczno-logistyczna. Nie raz miałem tego dość.

Może jednak ktoś z rodziny ukradkiem przewertował któryś ze starych blogów, gdzie dyskusje świąteczne się już odbywały i zaproponował pomysł, aby prezenty kupować tylko dzieciom, a dorośli niech cieszą się tylko swoim towarzystwem, przy filiżance kawy i czymś słodkim. Pomysł się przyjął.

Uff... ulżyło mi.

8 komentarzy:

 1. U nas w tym roku symbolicznie - tylko jadalne prezenty. I chyba dobrze, nie będzie problemu ze stosem nietrafionych rzeczy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry pomysł :)
  Też już o tym pisałam: nie cierpię tej gorączki świątecznej i gdybym mogła, to bym z tego zrezygnowała.
  Same święta, spędzanie razem czasu, to po to jest ta cała zabawa. :)
  pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł na prezent dla kobiet jest banalnie prosty. Każda, chyba nawet minimalistka, zachwyci się artystyczną biżuterią w jakimś swoim ulubionym stylu.
  My robimy sobie na święta wspólne prezenty zazwyczaj nabywając coś dla domu. W zeszłym roku był to telewizor. Niestety, w tym roku żadnych prezentów nie będzie, bo moje studia zbyt obciążają nasz budżet. A my nie z tych, co biorą kredyty i nie myślą o tym, że to wszystko będzie trzeba potem spłacać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do tej biżuterii, to mogłabym polemizować. Niestety mam całą masę różnych wisiorków i kolczyków, które są podobno "w moim guście" - to właśnie takie prezenty zalegające w szkatułkach.

   Usuń
  2. Spójrz na to inaczej- masz gotowe prezenty do rozdania :-)

   Usuń
 4. Materialny aspekt prezentu możemy zapewnić sobie samemu, bo przecież nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy kupili to, co kupią nam inni. Dlatego też najważniejsze jest zawarcie w prezencje czegoś więcej – jakiejś części siebie. Sam uwielbiam fotografię i jakiś czas temu zacząłem wręczać bliskim osobom odbitki z dedykacją. Okazało się, że sprawiają masę radości! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram pomysł z odbitkami, szczególnie bardzo starych zdjęć. Dałam dziadkom powiększone zdjęcie ślubne na 60 rocznicę ślubu i to był chyba mój najbardziej udany prezent :)

   Usuń
 5. Co do kupowania prezentów to jest jeden bardzo prosty sposób - listy do Mikołaja ;) Jeszcze lepiej, jeśli zrobi się listę imion i losowanie - wtedy każdy kupuje prezent jednej osobie, za to porządniejszy :)

  OdpowiedzUsuń

UWAGA! Wszelkie komentarze wyglądające na reklamę oraz zawierające linki komercyjne zostaną skasowane!