czwartek, 18 lutego 2016

Wyprzedaże rocznika – korzyści dla leasingobiorców

Wyprzedaże rocznika to doskonały moment na zmianę samochodu. Dzięki obniżonym cenom i atrakcyjnemu finansowaniu można zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Oprócz pokaźnych rabatów dealerzy coraz częściej oferują też w cenie auta dodatkowe pakiety usług lub ubezpieczeń. 


Zimowe wyprzedaże na dobre zagościły na rynku motoryzacyjnym. Dla dealerów to okazja do wyprzedania modeli z kończącego się roku, by zrobić miejsce dla nadchodzących „nowości”, zaś dla nabywców aut to źródło znacznych oszczędności. Nie tylko zapłacą mniej za nowy i dobrze wyposażony samochód, ale też mogą uzyskać atrakcyjny kredyt lub leasing na auto. Trzeba jednak pamiętać, że niższe ceny dotyczą zwykle wybranych modeli i wersji wyposażenia. 
 
Leasing samochodu z wyprzedaży rocznika
Wyprzedaże rocznika to gratka nie tylko dla klientów indywidualnych – korzystają na nich również przedsiębiorcy. Wymiana firmowej floty, szczególnie w większych przedsiębiorstwach, wymaga znacznego nakładu środków finansowych. Zakup aut na przełomie roku pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale też zyskać dodatkowe korzyści. Sprzedawcy chcąc wyprzedać auta wyprodukowane w kończącym się roku oferują np. przedłużoną gwarancję, pakiety serwisowe lub atrakcyjną cenę ubezpieczenia, z niektórych salonów można też wyjechać z dodatkowym zestawem opon
 
Upusty i dodatkowe korzyści
Poza niższą ceną, wyprzedaże rocznika kuszą promocyjnym finansowaniem samochodu. Atrakcyjne warunki kredytu coraz częściej umożliwiają zakup auta bez potrzeby angażowania znacznych środków własnych. Promocje obejmują m.in. dodatkowe rabaty za skorzystanie z dedykowanego danej marce leasingu, dostępnego na miejscu w salonie. Wybór leasingu z oferty dealera ma oprócz tego inne korzyści, np. coraz popularniejszy leasing z wysokim wykupem pozwala dopasować warunki kontraktu do potrzeb i możliwości firmy. Dzięki temu przedsiębiorca zyskuje nie tylko tańsze auto, ale też wygodne finansowanie
 
Dla kogo auto z wyprzedaży?
Kupując samochód z wyprzedaży rocznika trzeba się liczyć z nieco większą utratą jego wartości. Zakup auta na przełomie roku stanowi zatem opłacalne rozwiązanie dla osób planujących dłuższe użytkowanie (powyżej dwóch lub trzech lat). W innym przypadku pieniądze, które zaoszczędzimy przy zakupie zostaną utracone przy sprzedaży, rok produkcji samochodu jest bowiem jednym z głównych parametrów decydujących o jego wartości, zwłaszcza w pierwszych latach jego eksploatacji. 
 
W dłuższej perspektywie wybór samochodu z wyprzedaży może być korzystny zarówno dla prywatnych nabywców, jak i przedsiębiorców. Poszukiwania konkretnych modeli warto rozpocząć na samym początku wyprzedaży (listopad-grudzień), z kolei prawdziwe okazje można „upolować” w końcowej fazie, zwykle w okolicach marca. Informacji na temat wyprzedaży rocznika oraz aktualnych promocji warto szukać na oficjalnych stronach producentów i dealerów samochodowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

UWAGA! Wszelkie komentarze wyglądające na reklamę oraz zawierające linki komercyjne zostaną skasowane!