wtorek, 29 lipca 2014

Pożyczki: jak je brać, żeby na tym nie stracić?

Każdy z nas choć raz miał pewnie w życiu moment, kiedy brak płynności finansowej zbiegał się jednocześnie z palącą potrzebą zakupu sprzętu AGD do domu, jubileuszem, z okazji którego wypadało kupić drogi prezent, czy przemożną chęcią wyjazdu na wakacje zagranicą. To właśnie w przypadku takich nagłych zdarzeń czy wypadków losowych bierze się krótkoterminową pożyczkę, do czego zachęca nas wiele pozabankowych firm oferujących usługi finansowe.
Niestety, prasa i telewizja mnożą kolejne doniesienia o spektakularnych wpadkach nieuczciwych placówek finansowych, które usiłują wyłudzić dodatkowe pieniądze od swoich przyszłych klientów, wprowadzając, przykładowo, bezzwrotne opłaty uiszczane z góry, jedynie za rozpatrzenie wniosku o pożyczkę. Zdarzało się również wykryć, że dana placówka prowadziła swą działalność bankową bez licencji, lub też, co gorsza, mogła być zamieszana w przestępstwa finansowe. Należy z całą mocą zaznaczyć, że takie parabanki nie mają nic wspólnego z legalnie działającymi firmami pożyczkowymi, a tylko nadwyrężają dobre imię wiarygodnych instytucji finansowych. Jak zatem w takim wziąć pożyczkę i jednoczesnie mieć pewność, że nie bierze się udziału w nieuczciwej operacji finansowej, której celem jest wyłudzenie od nas pieniędzy? Koniecznie zapoznajcie się z poniższą listą przykazań, którą powinna przyswoić każda osoba wnioskująca o pożyczkę.Zanim złożysz wniosek

Zwróć baczną uwagę na informację o opłatach dotyczących rozpatrzenia wniosku. Jeśli nie widzisz dla nich uzasadnienia, domagaj się wyjaśnień i daj jasno do zrozumienia, ze się na te opłaty nie zgadzasz.

● Nie podpisuj ani zobowiązań ani weksli opiewających na kwotę wyższą niż ta wnioskowana.

● Przeczytaj dokładnie umowę i znajdź dokładną informację dotyczącą wysokości kwoty jaką masz oddać oraz nieprzekraczalnego terminu zwrotu pożyczki. Nie bagatelizuj sprawy i nie decyduj się na pożyczkę, jeśli nie będziesz znał wszystkich kosztów , które pochłonie cała operacja.

● Nie decyduj się na pożyczkę po to, żeby spłacić inny dług - to równia pochyła i prosty sposób, by popaść w finansowe tarapaty. Skontaktuj się z wierzycielem i spróbuj negocjować warunki spłaty - unikniesz popadnięcia w spiralę zadłużenia.

● Zawsze sprawdzaj wiarygodność firmy, z usług której decydujesz się korzystać. Pomoże ci w tym Internet, lub za bezpośredni kontakt ze Związkiem Firm Pożyczkowych.

● Nigdy nie podpisuj umowy, której zapisy są niezrozumiałe.


Nie zapomnij poprosić o wysyłanie ofert czy obietnic wyrażanych przez przedstawiciela firmy pożyczkowej, na twoją skrzynkę mailową,albo po prostu potwierdzenie tego na piśmie. To może być przydatny dowód w sprawie, w przypadku ewentualnych roszczeń.


Jeżeli szukasz pożyczki o najlepszych warunkach, przejrzyj najpierw dostępne oferty w Internecie.

● W przypadku zaciągnięcia pożyczki , nie wolno ci zapomnieć o terminowej spłacie rat. Na wszelki wypadek unikaj też opóźnień.

● Zalecane jest korzystanie z usług znanych firm pożyczkowych, zwłaszcza tych, które zapracowały na dobrą renomę.Przydatne wnioski

Przedstawiona powyżej lista żelaznych zasad to podstawowe zabezpieczenie przed nieuczciwymi parabankami. Jednak rzeczy, o których w takim wypadku należy pamiętać jest więcej. Weźmy pod uwagę kwotę oprocentowania pożyczki. Czy na pewno nie jest wyższa niż inne oferty na rynku? Czujność klientów powinno także wzbudzić wymaganie przez firmę uiszczenia wysokiego zabezpieczenia pożyczki, i to jeszcze nim ta zostanie udzielona. Należy zdawać sobie sprawę, że wszystkie opóźnienia w spłacie pożyczki na czas będą skutkować utratą wniesionego uprzednio zabezpieczenia, w trybie natychmiastowym. Może się zdarzyć i tak, że w umowie zostanie zawarty zapis, który uprawnia firmę do wyznaczenia zabezpieczenia w przyszłości, wedle jej uznania. Takiego dokumentu też nie podpisuj! Policz również dokładnie ostateczną kwotę na jaką opiewa suma wszystkich opłat dodatkowych, czyli między innymi, wydanie decyzji, prowizje, opłaty związane z wizytami przedstawiciela pożyczkodawcy w domu i inne. Może się okazać, że po sporządzonym bilansie suma opłat przewyższa kilkukrotnie kwotę o którą się ubiegasz. Zważywszy na, dość realną możliwość, że pożyczka w ogóle nie zostanie ci przyznana, a firma zamierza jedynie pobrać opłaty ponoszone przez klienta z góry, warto chyba poświęcić parę minut na dokładne przestudiowanie dokumentu.

Na koniec, ostatnia już dobra rada, dzięki której, jak mamy nadzieję, w przyszłości unikniesz przykrych konsekwencji związania się umową z nieuczciwym dostawcą usług finansowych: jeśli czegoś nie rozumiesz, poproś o dokładne szczegóły przedstawione j oferty. Jeżeli przedstawiciel firmy, która pożyczki udziela nie chce, albo, co gorsza, nie potrafi wytłumaczyć niepokojących cię zapisów, to wystarczający znak, żeby z usług tej placówki po prostu nie skorzystać .
--

OK Money Poland to firma należąca do międzynarodowego koncernu Dollar Financial Group i oferująca bezpieczne pożyczki krótkoterminowe oparte na jasnych i uczciwych zasadach.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

UWAGA! Wszelkie komentarze wyglądające na reklamę oraz zawierające linki komercyjne zostaną skasowane!