piątek, 16 listopada 2012

Spokój i kreatywność.

Dziś zamieniłem mail czy dwa z pewną miłą osobą z naszego grona i była to miła korespondencja, ale też z pewnymi akcentami z życia. Rzeczywiście, mimo iż ja jestem z zasady mocno przywiązany do przyjaciół, także niektórych przyjaciół internetowych i raczej staram się naprawiać relacje i to co czasem się popsuje, czasem jednak nie ma wyjścia.

Rzeczywiście czasem trzeba odciąć się od pewnych tzw. toksycznych relacji, relacji, które na pozór dają nam poczucie wspólnoty, przynależności czy są ciekawą formą spędzenia czasu, ale w rzeczywistości są to relacje zbudowane na kruchych fundamentach, albo jeszcze gorzej, są to relacje zbudowane na oszukiwaniu i budowaniu sobie w necie fałszywej, alternatywnej tożsamości.

To prawda, czasem trzeba umieć zidentyfikować relacje, które przynoszą nam jedynie negatywną energię i wysysają naszą. Net daje poczucie swobody, wolności i bezpieczeństwa, ale czy tak jest naprawdę?

To czego ja chcę obecnie od relacji internetowych to spokój, pełen spokój - to ma być odskocznia od i tak stresującej codzienności, zatem zupełnie niepotrzebne mi kłótnie i babranie się w internetowe wojny o przysłowiowe "złote kalesony" - angażuje to nas, daje na pewien czas poczucie, że "coś się dzieje", jakiś cel "o który walczymy" ale w gruncie rzeczy jest to bezsensu.

Obecnie swoja energię chcę skierować w większą kreatywność, testuję nowe możliwości w internecie, staram się zapoznać z możliwościami, które oferuje obecnie internet. Staram się wyjść na świat, rozpoczynając blogowanie po angielsku (obecnie na blogu technologicznym): http://linuxeurope.blogspot.com/

Lepiej działać i poznawać nowe światy, niż babrać się w błocie między trzepakiem a śmietnikiem.

piątek, 9 listopada 2012

Blogi minimalistyczne na Facebooku?

Przyznam, że mam opory przed społecznościówkami, jednak głównie w sensie osobistych kontaktów i oszczędzania czasu - czy jednak warto byłoby założyć profil takiego bloga jak ten na Facebooku? Przyznam, że nie wiem - co doradzicie? Inni minimaliści jak widzę się nie krępują i robią swoim blogom profile/fanpage, dlaczego nie ten?

Hmm, zobaczę - w sumie zakładając ten blog, jak każdy autor chciałem być czytany (to miłe - nieprawdaż), ale po dyskusyjnej przejażdżce z jednym z kolegów, od dwóch raptem miesięcy prowadzącego swój blog i przeliczeniu mojej osoby na sumę wejść  z moich blogów/traffic zwrotny z tego bloga, itp. lekko mówiąc, nie chce mi się promować tego bloga w jakiś szczególny sposób, nie chcę mi się nabywać znajomości z osobami dla których jestem jedynie "popularnym autorem, a z takimi warto trzymać".

(A może powinienem był logować się pod inną tożsamością i założyć ten blog jako zupełnie nowy autor? Hmm... ale takie coś nie leży w mojej naturze...)

To co własnie czytanie to takie moje prywatne gniazdko dyskusyjno-filozoficzne po tym jak główny blog zamieniłem w blog ściśle tematyczny. Może lepiej nie robić tu mega kampanii, dla rzesz fanów - minimalistów :-)

Ok, na razie wstrzymuję się z zakładaniem fanpage dla tego bloga. Riannon założyła fanpage na Facebooku, dla naszego wspólnego bloga http://www.facebook.com/KorzystneZakupy ... poobserwuję i zobaczę sobie czy to ma jakiś sens - może to nie takie straszne :)

niedziela, 4 listopada 2012

Minimalista czy maksymalista?

Niedawno kol. Tofalaria zadała mi pytanie ile to ja już mam blogów? Odpowiedziałem, że niewiele, ponieważ mimo, że architektura bloggera umożliwia mi wydzielanie niektórych komponentów blogów, lub sekcji tematycznych w zupełnie nowe i odrębnie (jeśli patrzeć na adres www) blogi, to można to zupełnie z sensem potraktować jako jeden-dwa blogi.

O oto jest najpełniejsza odpowiedź na pytanie czy minimaliście wypada mieć tak dużo blogów :-)

Niektórzy sugerują mi przeniesienie się z blogowaniem na własny hosting, co mogłoby umożliwić osiąganie korzyści finansowych z posiadania blogów/bloga, ale na razie zdecydowałem się pozostać przy tym serwisie - z uwagi na jego prostotę i wygodę organizacji. Ta decyzja może się zmienić.

Ponieważ jednak moje główne blogi, takie jak R-O są dość bogate w treść, a chcę uniknąć zaśmiecenia ich kolejnymi pluginami i linkami (tu wychodzi dusza minimalisty), postanowiłem w celu założenia sensownego blogrolla stworzyć (jeśli patrzeć na www) zupełnie nowy blog - oto on: http://blogi-konsumenckie.blogspot.com/ 

Zapraszam do korzystania z tego rozwiązania.